Ata Mua - kolem světa za 800 dní

 

Ukázka z knihy Ata Mua - kolem světa za 800 dní (PDF)

Na začátku byl smělý sen – objet zeměkouli – skromně, s batůžkem a bez počátečních prostředků. Na dva roky prázdnin si kuriózně vydělali v Austrálii, než se vrhli do nitra tajuplných zemí kolem vzdáleného Pacifiku. Jejich reportáže zasílané domů nejdřív jen přátelům si velmi záhy získaly srdce široké veřejnosti. Čekejte smršť na vaši rozesmátou bránici, svižnou, rychlou četbu, i milý vizuální dotek – kniha je bohatě doplněna barevnými fotografiemi, z nichž některé získaly ocenění National Geographic.

Dozvíte se, co skrývá zakázaná oblast pod nejaktivnější sopkou světa v Indonésii, zda se v odlehlých údolích Himálaje opravdu dochovalo mnohomužství, či jaké je nejstřeženější tajemství Zélandu. Zveme vás za lovci lebek do nitra Bornea, a že návrat domů „ s opicí“ už znáte? I s metrákovým orangutanem? A víte, co učí děti v Polynésii, v rajské škole na konci světa? Tančit? Lovit lastury? Řídit želvu? Principálka vyvolává k tabuli a rozdává maxikuli všem lidem, co sýčkují, že plnit sny si nejde z nuly…

Ocenění

  • Vítěz ankety „ Nejzajímavěji psaný cestopis na českém trhu“ nejčtenějšího cestovatelského portálu Hedvabnastezka.cz
  • Třetí místo v mezinárodní kartografické soutěži Tourmap
  • 4. – 10. cena za fotografii: National Geographic International Photography Contest

Recenze

Vynikající fotky, velmi čtivé a vtipné texty a pečlivé, nápadité, vypiplané zpracování celé knihy. Určitě jeden z nejzajímavějších cestopisů posledních let.
David Gladiš, cestovatel, manažer Klubu cestovatelů